Diaľnice. Diaľničná známka a karavan ? Je vôbec nutná ?

Diaľnice. Diaľničná známka a karavan ? Je vôbec nutná ?

Ďalšia celkom častá otázka sa týka diaľničnej známky. Fóra nám ponúkajú široké spektrum odpovedí.

Znova som neváhal a opäť sa opýtal kompetentných. V tomto prípade NDS – Národnej diaľničnej spoločnosti:

Moja otázka:

Vlastním karavan, ktorý má maximálnu povolenú hmotnosť 1400 kg. Moje auto má 2050 kg. Spolu dokopy majú 3 450 kg. Je z mojej strany nutné kúpiť diaľničnú známku aj pre obytný príves ?

Odpoveď NDS:

Dobrý deň,

V zmysle ustanovenia § 2 zákona 488/2013 Z. z. sa výška úhrady diaľničnej známky určí z najväčšej prípustnej celkovej hmotnosti motorového vozidla a prípojného vozidla.

V zásade teda platí :

Ak hmotnosť Vášho vozidla spolu s prívesným zariadením nepresiahne 3500 kg , stačí diaľničná známka iba pre vozidlo.

Pokiaľ bude hmotnosť 3500 kg presiahnutá, musíte mať zakúpenú i diaľničnú známku pre prívesné vozidlo.

S pozdravom Tím NDS

 

Záver: Ak sa s vozidlom a prívesom zmestíte do 3 500 kg, stačí Vám diaľničná známka pre auto.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *